Hakkımda

R. Bülent DEMİRBAĞ. 1980 yılı İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum. İşe başladığım 24 Aralık 1980 tarihinden, emekli olduğum 13 Kasım 2023 tarihine kadar hazine işlemleri, dış ticaret işlemleri, döviz ve yatırım teşvik mevzuatı konularında denetimden sorumlu olarak görevler üstlendim.

Hazine, Döviz, Türk Parası, Dış Ticaret, Yatırım Teşvik, İhracat Bedelleri, Denetim… Daima ilgi alınıma giren konular oldu.

Hazine Kontrolörü olarak başladığım denetim mesleğimde, çalıştığım kurum dört defa isim değiştirdi:

• Maliye Bakanlığı
• Başbakanlık Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı
• Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı
• Hazine ve Maliye Bakanlığı

Evrensel ilkelerim oldu, çalıştığım yöneticiler ilkelerime uymamda bana destek oldular. Her zaman yöneticisi olduğum ekiplerin iş konusundaki isteklerini personel ayrımı yapmadan çözmeye gayret gösterdim.

Çalışma hayatım, yönetici ve çalışma arkadaşlarımla oldukça verimli ve karşılıklı bilgi alış-verişi içerisinde geçti. Güzel, unutulmaz anılarımız, dostluklarımız oldu. Uzun süren denetim ve idarecilik yaşamımda yol göstericiliği, eğitim almayı ve eğitim vermeyi daima ön planda tuttum. Döviz ve yatırım teşvik konuları daima ilgi alınımda oldu.

Zorlukların üstesinden gelmek, “Kendinizi kısaca nasıl ifade edersiniz?” sorusunun cevabıdır.

Özgeçmişim;

-Hollanda Tilburg Üniversitesinden “Avrupa Topluluğu Hukuku”;

-İngiltere – Londra, Westminster Üniversitesi Londra Diplomatik Akademisinden “Avrupa Topluluğu Hukuku – Tek Pazar- Uluslararası Ticaret” konularında sertifika sahibiyim,

  • 2003-2007 yılları arasında T.C. Taşkent Büyükelçiliği (Özbekistan) Ekonomi Müşavirliği görevinde bulundum,
  • 2001-2003 yılları arasında MKEK Barutsan AŞ’de yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptım.
  • 2003-2007 yılları arasında da merkezi Taşkent’te bulunan Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan’ı kapsayan Bölgesel Bankacılık Eğitim Merkezinde Guvernör olarak Türkiye’yi temsil etme fırsatı buldum.
  • Avrupa Topluluğu/Avrupa Birliği Hukuku ve Anayasamız; Avrupa Birliğinde Yargı Denetimi; Türkiye’de Karaparanın Aklanmasının Önlenmesi ve Türk Parasının Kıymetini Korunma Hakkında Mevzuat konularında yayınlanmış makalelerim bulunmaktadır.
  • SMMM ve Bağımsız Denetçi belgesine sahibim.

Kasım 2023’de emekli oldum. Kambiyo/Döviz – Yatırım Uzmanı, Danışman, Eğitmen olarak çalışmaktayım.

Hazine, Döviz, Türk Parası, Dış Ticaret, Yatırım Teşvik, İhracat Bedelleri, Denetim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir